Jaký je rozdíl mezi businessem a boxem?

06.08.2016

Z mého pohledu je business i box rozhodnut již před samotným zahájením našim postojem a vůlí vítězit. Čím více si věříme, tím viditelnější je náš postoj a tím silnější je naše šance zvítězit.

Náš postoj a strategie "boje" nám dává nesmírnou výhodu pro průběh jednání a samotného "boje". Bez strategie, jsme pouhou figurkou v procesu, který vlastně nemáme vůbec pod kontrolou a tudíž šance, že trefíme soupeře šťastným úderem a sjednáme obchod je minimální.

Dokonce i když v průběhu celého jednání nenalezneme příležitost, díky které bychom bodovali, není nic ztraceno. Můj trenér boxu nás vždy povzbuzoval: "... zaberte, posledních deset vteřin musíte jet naplno, dejte do toho celý svůj život a dostanete ho...".

Ano, do poslední chvíle není nic rozhodnuto. Dokud nezazní gong, může ses stát cokoliv a mnohokrát v závěru celého jednání dochází k průlomu a nalezení cesty třeba jen díky malému signálu, který trpělivě celý boj hledáme, abychom na něm postavili náš úspěch.

Naše sebevědomí a postoj přichází pouze tvrdou praxí a dřinou. Nic není zadarmo! Vše, na čem jsme tvrdě pracovali se počítá a úročí v jeden jediný okamžik, když máme ruce nahoře!

Jestli chcete udělat z Vašich prodejců sebevědomé vítěze, kteří budou mít celý průběh jednání pod kontrolou, jste moji potenciální zákazníci!

Jak dosáhnout toho, abyste v každém okamžiku jednání upevňovali svoji pozici a budovali silnější a silnější šanci na úspěch, který se na konci jednání úročí vítězstvím díky systematické strategii jednání?

Co s tím? Nic na tom není. Zeptejte se mě.


Karel Kopůnec, MBA